klimatyzacja
Klimatyzator Fujitsu
Fujitsu General Limited to japońska marka z bogatą, 80-letnią tradycją. Znana głównie z produkcji wysokiej klasy telewizorów i sprzętu fotograficznego, w latach 70. szturmem zaczęła zdobywać rynek klimatyzacyjny. Obecnie Fujitsu jest ogromną korporacją, która w produkcji ma wiele różnych rodzajów klimatyzatorów, w tym ściennych – typu SPLIT i MULTI SPLIT. Obie linie przedstawimy poniżej.
Klimatyzatory Fujitsu SPLIT – najważniejsze funkcje
W zestaw składający się na jeden system typu SPLIT wchodzą trzy elementy: agregat chłodniczy (jednostka znajdująca się na zewnątrz budynku), klimatyzator (jednostka wewnętrzna) oraz przewodowy lub bezprzewodowy sterownik. Wszystkie klimatyzatory ścienne Fujitsu typu SPLIT działają w oparciu o technologię inverterową, co pozwala uzyskać możliwie najlepsze osiągi przy jak najmniejszym poborze mocy. Zostały wyposażone w filtry jonowe (neutralizujące nieprzyjemne dla naszych nosów zapachy) oraz w filtry polifenolowe (wyłapujące drobinki kurzu, grzyby i bakterie). Urządzenia te mogą pracować w czterech trybach: automatycznym, chłodzenia (od ok. -10 do 43 st. C), grzania (od ok. -20 do 24 st. C) i wentylowania. W zależności od konkretnego modelu posiadają wysoką klasę energetyczną A++ lub A+++. Sterować można nimi za pomocą dołączonego pilota, a komfort użytkowania zapewnia programator czasowy włącz/wyłącz, który umożliwia ustawienie czasu, po którym sprzęt ma zacząć lub przestać działać.
Klimatyzatory Fujitsu MULTI SPLIT – najważniejsze funkcje
Klimatyzatory Fujitsu typu MULTI SPLIT również wyposażono w technologię inverterową. Standardowo mogą one bez problemu klimatyzować od 2 do 4 pomieszczeń, jednak producent oferuje też system MULTI 8, będący w stanie obsługiwać jednocześnie nawet 8 indywidualnych pomieszczeń (cały zestaw to osiem jednostek wewnętrznych + jedna zewnętrzna). Wszystkie klimatyzatory Fujitsu MULTI SPLIT mogą działać w podobnych trybach jak ich odpowiedniki typu SPLIT, z tą różnicą, że zamiast trybu auto, posiadają tryb osuszania. Siła i kierunek nawiewu są sterowane z poziomu pilota. Systemy tego typu najczęściej są wykorzystywane w domkach jednorodzinnych, biurach oraz w hotelach. Mimo częstej równoczesnej pracy wielu jednostek wewnętrznych, rozwiązania te są niezwykle oszczędne, jeżeli chodzi o pobór energii elektrycznej.